reede, 6. juuni 2014

Viimane kodutöö

Eneseanalüüs ja tulevikulubadused

Koolitusel sain aimu sellest, kuidas võiks teha arvuti ja vastava digivahendi abil õpilaste vahel koostööd, s.t. mitu õpilast teevad ühte mõiste kaarti näiteks. Selle käigus areneb neil loovus, seoste loomine erinevate mõistete vahel, koostöö tegemine ja tõenäoliselt veel mitmed asjad, mida ei oska hetkel välja tuua. Igatahes on see väga arendav.
Kuigi 8. ja 9. klassis on nädalas ainult 4 matemaatiku tundi ettenähtud, siis püüan järgmine aasta oma mõlema tugeva rühmaga proovida teha ühe mõiste kohta ühistööna tehtava mõistekaardi näiteks programiga Goggle.

Väga huvitav ja tore idee on ühiselt esitluse koostamine. Selle katsetamiseks pean ma ise kõigepealt katsetama, kuidas seda teha, jagada ja välja mõtlema millise teema kohta. Aga ka seda tahaks proovida. Seega nagu kursusel juba mitmed ütlesid, siis jätan ennast suvetööle.

Kuna kooliajal väga palju aega ei olnud ja teiste kursuslaste jutust tuli välja, et sobiva video otsimine on aeganõudev töö, siis püüan suvel otsida mõne video, mida saaks ka matemaatikatunnis kasutada. Ühte videot, mis ma esimesel kontaktpäeval kiirelt leidsin matemaatika õppimise vajaduse kohta ja blogisse ka üles panin, olen paarile klassile näidanud, aga arvan, et see neid eriti ei veennud. Seetõttu tulekski otsida mõni parem.

Kuigi ei ole ise ka ühegi kursuslase tööd kommenteerinud, siis ikkagi oleks tahtnud, et keegi minu oma kommenteeriks. Kas või koolitaja!

Kokkuvõtteks tegin järgmise pildi:Ilusat suve kõigile!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar